Daha çok dijital reklamcılık dünyasına doğru ilerliyor olsak da , gerçek mekanda faaliyet gösteren işletmeler, müşteri kazanmaya yardımcı olmak için yine de fiziksel tabelalara güvenmek zorundadır. Tabela, hem markalaşma hem de reklamcılık için kullanılabildiğinden, yerel işletmeler için en önemli pazarlama stratejilerinden biridir . Çevrimiçi medyada olduğu gibi, dikkat etmeniz gereken birkaç temel işaret özelliği vardır.

Elbette, tabela yerleştirebileceğiniz yerlere ilişkin yerel yasalara (boyut ve diğer kısıtlamaların yanı sıra) uymanız gerekir, ancak genel olarak, yerinize daha fazla müşteri çekmeye çalışırken aklınızda bulundurmanız gereken iş tabelaları için birkaç ortak kural vardır. iş.

Peki bu ortak kurallar ve temel özellikler nelerdir ve tabela bir işletme için neden önemlidir?

Yer, Yer, Yer

Evet, konum son derece önemlidir. Tabelanızı yerleştirdiğiniz yer, markalaşacağınız yerdir. O noktadan geçen insanlar, kim olduğunuzu ve neler sunmanız gerektiğini öğrenmeye başlayacak ve aynı zamanda yerel müşterileriniz haline gelecektir.

Cincinnati Üniversitesi Ekonomi Merkezi tarafından hazırlanan 2012 tarihli bir araştırmaya göre "işaretler görsel iletişimin en önemli unsurları arasındadır". Çalışma aynı zamanda şirket içi tabelaların önemini de ortaya koyuyor. "Şirket içi iş tabelalarının sağladığı görsel iletişim, ticaret sistemimizin verimli çalışması ve birçok işletmenin başarısı için çok önemlidir."

67 sayfalık çalışma, konumla ilgili iki ana nokta ile özetlenebilir. Birincisi, çoğu insan yaşadıkları yerde alışveriş yaptığı için işinize yakın bir konumda tabela bulundurmanız gerekir. İkincisi, insanların gerçekten var olduğunuzu bilmeleri için yerinde bir tabela bulundurmanız gerekir.

Yine de tabelanın önemli olduğunu düşünmüyor musunuz? FedEx tarafından yapılan benzer bir çalışma tüketicilerin yüzde 76'sı bir işareti dayalı hiç bilmedikleri bir mağaza ziyaret ettiğini gösterdi. Diğer bir yüzde 75, yalnızca tabelaya dayalı bir işletme önerdi.

İşletmenizin önüne bir işaret koymak istemediğiniz için bu numaraları görmezden gelmeye istekli misiniz?

Boyut Önemlidir

Tabela söz konusu olduğunda boyut kesinlikle önemlidir, ancak yalnızca işaretin genel boyutu değil. Ayrıca, işaretin bulunduğu yerdeki nesnelerin boyutunu ve işaretin üzerindeki yazının boyutunu da aklınızda bulundurmanız gerekir.

Tabela söz konusu olduğunda daha büyük her zaman daha iyi değildir. Bazen çok büyük bir işarete sahip olmak dikkat dağıtıcı olabilir ve mesajınızdan uzaklaştırabilir. Düzenli olarak gidip geldiğiniz bir binanın yan tarafında büyük bir işaret hayal edin. Binanın yan tarafındaki işaret, bir kavşağa iyi yerleştirilmiş daha küçük bir işaretten daha iyi olur mu? Muhtemelen değil. Aslında, insanların kavşağa geldiklerinde durup bakmaları gerektiğinden, daha küçük işaret daha iyi olurdu.

Ayrıca işaret koyduğunuz yerlerde boyut kısıtlamalarını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Bazı şehirler, belirli yerlerde reklam panolarını yasaklıyor , bu nedenle neleri görüntüleyip görüntüleyemeyeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Tabela boyutlarını düzenleyen yerel ve eyalet yasalarına ek olarak , dış mekan reklamcılığı ile ilgili federal düzenlemelerle de uğraşmanız gerekir .

Tabelanızın genel boyutu, içindeki mesajın boyutu kadar önemli değildir. Amerika Birleşik Devletleri İmza Konseyi'ne (USSC) göre, tabelaları tespit etmek karmaşık olabilir ve bir sanattır.

USSC, okunabilirlik kuralları kılavuzunda, "Bir sürücü tarafından yol kenarındaki bir tesis içi işaretinin algılanması ve okunması, hem zihinsel hem de fiziksel olarak ardışık olarak meydana gelen karmaşık olaylar dizisini içerir," diye yazıyor. "Bunlar, mesaj algılama ve işleme, işaret ve yol ortamı arasında değişen göz ve / veya kafa hareketi aralıklarını ve son olarak, işaretin sağladığı uyarıcıya yanıt olarak gereken şekilde aracın aktif manevrasını içerir."

İşaretin boyutu ve yazı aslında insanların kim olduğunuzu bile bilmeden mesajınızı okumasına veya geçmesine neden olur.

Stiller Fark Yaratır

Dijital tabela kullanımıyla ilgili büyük bir tartışma var:

• Fiyatına değer mi?
• Geleneksel tabeladan daha iyi dönüşüyor mu?
• Reklam panolarına ve diğer dış mekan tabelalarına uygulanabilir mi?

Tüm bu soruların cevabı "evet".

Dijital tabela, reklamcılık endüstrisini ele geçirdi. Evet, hala afişlerin yapıştırılmasını gerektiren geleneksel reklam panoları var, ancak dijital reklam panoları pazarı yavaş yavaş doyuruyor. Bir reklam yaratmanın maliyeti, bilgisayarda yapılabileceğinden ve tabelaya tırmanıp yapıştırmak için emek gerektirmediğinden daha azdır.

İle dijital tabela iyileştirmeler yılda, daha az korumak için pahalı ve değişime daha kolaydır. Sadece bir veya iki ay sonra yeniden markalaşmak için iyi para ödediğiniz bir mesajınız olduğunu hayal edin. Tüm işaretlerinizi değiştirmeniz gerekecek, bu da işaretlerinizi yeni mesajınızla oluşturmak, kaldırmak ve değiştirmekle ilgili harcamalar anlamına gelecektir. Dijital tabela yalnızca birkaç tuş vuruşu gerektirir ve mesajınız değişir.

Digital tabela ayrıca boyutlandırma ve sektör etkilerine yardımcı olur. Pam Derringer, AVNetwork için yazılan bir makalede "Dijital tabelanın son hızlı büyümesi, faktörlerin bir araya gelmesinden kaynaklanıyor: çarpıcı yenilikler, düşük donanım ve yazılım maliyetleri ve daha fazla entegrasyon ve kullanım kolaylığı" dedi . "İşaretler artık sadece birkaç standart boyutlu dikdörtgen değil," diye ekliyor.

Tabelada Son Söz

Tabela, çok sayıda araştırmaya göre müşteri tabanınıza ve yönlendirmelerinize ek yüzde 75 oluşturabilen bir reklam ve markalama aracıdır. Müşterileri çekmek ve sektördeki değişikliklere ayak uydurmak için dijital tabela gibi teknolojileri kullanmak için boyutlandırma ve konum belirlemeyi unutmayın.

İş Ortaklarımız

Sizlere en iyi hizmeti verebilmek için en iyi markalarla işbirliği yapıyoruz.