Işıklı tabela nedir ?

Tabelalar çok çeşitli şekil, stil ve boyutlarda gelir. Bir perakende satış işinin sahibiyseniz, tabelanızı tasarlama ve yerleştirme söz konusu olduğunda, tüm stillere ve bütçelere uygun seçeneklerle sunulan çok çeşitli seçenekleri zaten biliyor olabilirsiniz.
Yerleştirildiğinde, tabelanız müşterileri işletmenize çekmenize, marka farkındalığını artırmanıza ve şirketinizin konumunun reklamını yapmanıza yardımcı olacaktır. İşaret, işletmenizin markasının çok önemli bir özelliği olduğundan, onu aydınlatma ile geliştirmek, tabelanızdan daha fazla yararlanmanıza ve tesislerinize daha fazla müşteri çekmenize yardımcı olabilir.

Görünürlük

İşletmelerin tabelalarını yakmayı tercih etmelerinin ana nedenlerinden biri görünürlüktür. Gece boyunca parlak bir şekilde aydınlatılan bir tabelanın, ışıksız olanlardan daha görünür olduğu inkar edilemez. Karanlık, gri günlerde ve kış öğleden sonralarında bile, biraz aydınlatma büyük bir fark yaratabilir ve şirketinize yerel rekabette bir avantaj sağlayabilir. Tabelanız yerleştirildikten sonra, ampullerin optimum görünürlük için yeterince parlak olduğundan emin olmak için aydınlatma seviyelerini kontrol edin.

Profesyonellik

Tabelanızı gece boyunca aydınlatmak, işletmenize ekstra bir profesyonellik havası katmanıza yardımcı olabilir. Yoldan geçenler, işinizi görünür kılmak söz konusu olduğunda köşeleri kıramadığınızı ve marka bilincini ciddiye aldığınızı göreceklerdir. İşletmeniz yeniyse, bazı müşterilere gece uçuşu yapmadığınız ve aslında burada kalmak için burada olduğunuz konusunda güvence vermeye de yardımcı olabilir.

Kişilik

Şirket kişiliğinizi mükemmel bir şekilde gösteren bir tabela oluşturmak için çok zaman ve çaba harcadıysanız, bunu aydınlatmak, marka mesajınızı yaymanın ve tüm bu zor işlerden en iyi şekilde yararlanmanın harika bir yolu olabilir. Tabelanızı aydınlatmak, tasarımınızın çeşitli unsurlarını ortaya çıkarabildiği ve metninize, yazı tipinize ve renk düzeninize dikkat çekmeye yardımcı olabileceğinden işletmenize biraz daha kişilik kazandırmanıza bile yardımcı olabilir.

Güvenlik

Son fakat kesinlikle en az değil, tabelanızı aydınlatmak güvenlik için iyi olabilir. Tesislerinizin etrafındaki ekstra aydınlatma, fırsatçı hırsızları caydırmaya yardımcı olmakla kalmaz, tabelayı bütün gece yanık bırakmak, hırsızların sahada herhangi biri olup olmadığını anlamasını zorlaştırabilir ve bu nedenle içeri girme olasılığını azaltır. .

Tabelalar için bol miktarda aydınlatma mevcuttur, en popüler ve etkili seçeneklerden bazıları şunlardır:

Halo Aydınlatmalı Tabelalar tipik olarak opal polikarbonat arka tepsili metal bir yüze sahiptir. LED'ler, yüzün arkasına monte edilir ve her bir harfin etrafında bir ışık 'halesi' oluşturmak için opal destek boyunca parlar.

Yüzü Işıklı Harfler, adından da anlaşılacağı gibi, tabelanın yüzü aydınlatılmıştır. Tipik olarak, bir arka tepsiye takılı LED modüllü akrilik yüzlere sahip olacaklardır.

Akrilik Aydınlatmalı Harfler , ışıklı tabelalar için çok yönlüdür. Kalın yazı tipleri ve logolar için uygun olan bu tabelaler her taraftan veya sadece önden aydınlatılabilir.

Işık Kutusu Tabelaları iç ve dış mekanlarda kullanılabilir ve ışıklı tabelaların en basit biçimlerinden biridir. Işık kutuları, kutunun arka plakasına LED'ler takılı akrilik bir yüzeye sahiptir. Ardından, tasarımı aydınlatmayla hayata geçirmek için akrilik yüze baskılı vinil grafikler uygulanır.

Stencil Cut Tabelalar , harici veya dahili kullanıma uygun, uygun maliyetli ışıklı panellerdir. Alüminyum paneller, kurumsal renkler oluşturmak için akrilik kaplamalara göre kesilir, renkli akrilik veya vinil kullanılabilir. Akrilik boyunca parlamak için arka tepsiye LED'ler eklenmiştir ve kesilmiş bir harf efekti oluşturur.

Neon Tabelalar , seyreltilmiş neon veya diğer gazları içeren uzun ışıklı gaz deşarj tüpleriyle aydınlatılır. Neon tabelalar, Vegas'ın neon tabelalarıyla ünlü olmasıyla ABD'de 1920'ler ve 60'lar arasında popülerliğe yükseldi.

Tekneli Aydınlatma tabela veya harflerin kendileri ışıklı unsurlara sahip olmadığında, ancak aydınlatma gerekli olduğunda kullanılır. Bu tip aydınlatma mevcut tabelalara sonradan takılabilir. Tekneli ışıklar, birkaç isim vermek gerekirse, tabelaler, yekpare tabelaler ve asılı tabelaler oluşturmak için kullanılabilir.

Başka birkaç aydınlatmalı tabela seçeneği de mevcuttur! Şu anda ticari tesisleriniz için bir tabela tasarlama sürecindeyseniz ve mevcut çeşitli seçenekler hakkında bilgi arıyorsanız, sitemize bir göz atın veya bugün iletişime geçin.

İşletmeniz için doğru aydınlatmalı tabelayı seçme konusunda bizi arayın!

 

Işıklı tabela hangi ürünlerde kullanılır ?

Kutu Harf Tabela
Pleksi Tabela
Pleksi Kutu Harf Tabela
Alüminyum Tabela
Totem Tabela
Gravür Tabela
Dekupe Oyma Tabela
Stand Uygulamaları
Kayan Yazı Tabela
Vinil Germe Tabela ( Branda Afiş )

Işıklı tabela özellikleri nelerdir ?

Şık bir görünüme sahiptir
Maliyeti ışıksız tabelaya göre fazla olsa da müşteriyi daha çabuk çeker
Firmanızın prestijini arttırır
Birinci sınıf malzemelerden üretilmiştir
Kullanımı ve bakımı kolaydır
Dış mekan gereksinimlerinize uygun çok çeşitli seçenekler.

Işıklı Tabela Uygulamalarımız

Işıklı Tabela uyglaması 1

Işıklı Tabela uyglaması 2

Işıklı Tabela uyglaması 3

Işıklı Tabela uyglaması 4

İş Ortaklarımız

Sizlere en iyi hizmeti verebilmek için en iyi markalarla işbirliği yapıyoruz.